Puzzlowe Mistrzostwa Polski z mistrzem

Bez ryzyka mistrzem należy nazwać Mariusza Ślizewskiego, zwycięzcę kategorii open III Mistrzostw Polski w układaniu puzzli. Przedstawiciel Gniewu (woj. pomorskie) ułożył obraz z 500 puzzli w ciągu 50 minut, podczas gdy zdobywczyni drugiego miejsca, Paulina Kamińska z Warszawy dokonała tego w 2 godziny i 2 minuty.

Jolanta Pawłowska (również warszawianka) ułożyła swoje puzzle w 2 godziny i 6 minut, zajmując trzecie miejsce. W tej kategorii wzięło udział 21 zawodniczek i zawodników, również z Ełku i Wrocławia.

W tym samym czasie rywalizowali ze sobą zawodnicy w kategorii klas 5 – 8, których zadaniem było ułożenie obrazków złożonych z 300 puzzli. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Krupińska (1 godz. 23 minuty), drugie – Michał Czarniewski, trzecie – Sandra Oniszko.

Wcześniej trzynaścioro zawodników rywalizowało w kategorii przedszkolaków i tu najlepszymi okazali się chłopcy – Tomasz Kaczmarek (30 minut i pierwsze miejsce), Maciej Lelo (drugi) oraz Szymon Wróbel (trzeci).

W kategorii klas O – IV uczestniczyło 30 zawodników i najszybciej swój obrazek ułożyła Maurycja Anuszkiewicz (30 minut), druga była Lena Laskowska, trzeci – Antoni Chmielewski.

Ośrodki specjalne reprezentowało 17 zawodników – wygrała Wiktoria Bogdanowicz z Olecka, drugie miejsce zajął Kacper Jankowski, trzecie – Julia Staniaszek.

Jak zwykle organizatorzy, czyli Gołdapska Rada Sportu, postarali się o wartościowe nagrody rzeczowe. Puzzle ufundowała Gmina Gołdap.

Turniej prowadzili – Zofia Dzierwa, Andrzej Sokołowski i Stanisław Dzierwa.

Mistrzostwa odbywały się w „Leśnym Zakątku”.